The Eternal Night

Minecraft

Minecraft Mody: "Lord of the rings"

Hej,

 Dzisiaj zaprezętuję[dramatyczna pauza] modyfikację "Lord of the rings". Mod dodaje do gry świat Śródzimia przedstawionego w książkach J.R.R. Tolkiena.

 Do świata Władcy Pierścieni możemy się dostać przez teleport w kształcie pierścienia.

 

Żeby zrobić taki portal jest nam potrzebny pierściń, który craft'ujemy w ten sposób:

 

Następnie pierściń wrzucamy do lawy lub ognia i mamy nie portal tylko jakiś wybuch. Po wybuchu paczymy w stronę gdzie była lawa, a tam z nikąd jest portal! Proponuję do portalu zrobić sę ładne dojście i wskoczyć do świata Śródziemia.

  Pierwsze co nam się rzuca w oczy to jakiś dziwny pasek na górze ekranu.

Mamy na nim Pierścień, Oko i Białe Drzewo. Im Pierścień jest bliżej Białego Drzewa ty jesteśmy bardziej dobrzy i mamy punkty dodatnie, a im jest dalej tym jesteśmy bardziej żli i nabijają nam się punkty ujemne. Dobra strona i Zła mają swoje plusy i minusy, które opiszę pod spodem.

Dobra strona:

-można robić zboję dla tych dobrych

-można jeździć na koniu

-można robić broń i narzędzia dla tych dobrych

-można używać craftingu elfów

-można robić inne rzeczy, o których zapewne nie wiem, że tylko dobzi mogą je robić.

 

Zła strona:

-robienie przedmiotów dla orków

-jeżdżenie na wargu czy jak mu tam było

-oraz inne rzeczy, o których nie wiem.

 

Oczywiście gdy jesteśmy źli to ci dobrzy nas atakuują, a jeśli jesteśmy dobrzy to atakują nas ci źli.

 

Kolejną rzeczą dodaną w modzie są biomy. Bobano 6 biomów a na nich różne NPC oraz budowle.

Pierwszym biomem przezemnie omówionym będzie Gondor.

Gondor to teren bardziej nizinny ale można też spodkać góry ora ruiny.

 

W Gondorze możemy spodkć Gondoryjczyków, którzy znajdują się w takich twierdzach.

 

W twierdzy można znaleść kilka ciekawych dropów. W Gondorze można też znaleść Białe Góry.

 

Drugim biomem jest Lothlórien.

 

Jest to las dziwnych drzew, na których domki nają elfowie. Można tam znaleść elfowe dropy. Śmiszne w Lórien jest to, że niktórzy elfowie zamiast siedzieć w domkach siedzą na ich dachach(wien mało to śmieszne ale dość dziwnie to wygląda).

Zapomniałam dodać, że z dodanymi NPC można se fajnie pogawendzić zwłaszcz gdy się nie zna angielskiego. Z NPC gadamy za pomocą kiknięcia na niego PPM.

Natomiast pomarańczowo-brązowe tzw. złote drzewa sią... nietypowe a zarazem piękne. Piękna jest animacja spadających liści(na zdjęciu tego zbytnio nie widać).

 

Trzeci biom to Góry Szare.

Nie ma tam żadnych budynków tylko są wysokie góry. Jest to trudny biom do przejścia pieszo, gdy wejdziemy na większą wysokość i popatrzymy w dół to zauważymy mgłę.

 

Czwarty biom to Mordor.

Ten biom jest taki doszczętnie zły. Łazi tam dużo orków(zależy od poziomu trudności) i jest boss czyli Sauron. Dokładnie nie wiem jak go znaleść. Poza tym mamy tam Bard Dur, w którym są dość dobre itemki.

Poza orkami, Sauronem i Bard Dur s a tam dwie nowe rudy, które można znaleść tylko w Mordorze. Jedna taka czerwona

 

I druga taka szara.

 

W pozostałych biomach można znaleść cztery inne rudy a wiem z tego tyle, że również jest tam Mithril.

 Tak z niczego napiszę o dwóch faktach.

1). Niebo w Mordorze jest czerwone.

2). Woda w Mordorze jest czarna.

Ostatni biom to Shire(czy. Szajer).

 

Ten kto oglądał Władcę Pierścieni te wie, że Shire to taki kraj hobbitów. Jest tam dużo tych domków w ziemi i można je pomylić ze jakimś niskim pagórkiem. W sirodku jest pięknie. Po wejściu jesteśmy w nidługim holu. Po bokach są dwie pary drzwi prowadzące do sypialni i biblioteki. Na wprost jest przejście do saloniku. Od salonu znowu mamy dwa przejścia: do kuchni i jadalni. W jadalni mamy stół, a na nim dość fajnie wyglądający dodatek: talerz. Na talerz po prostu możemy dawać jedzenie. Od kuchni mamy jeszcze jedno przejście. Prowadzi ono do spiżarni. W spiżarce mamy jajczęściej jakieś ciasto i skrzynie, w których można znaleść jakieś nowe dodane w modyfikacji jedzenie.

W Shire mamy też taką super karcznę. A skoro jest karczma także jest... PIWO!

W modyfikacji została dodana możliwość upicia się.  JAk to wygląda? Zaraz pokaże w filmiku ale wpierw omówię kwestję palenia. Otuż wiadomo iż palenie szkodzi i to bardzo. Ale przecież nie chodzi nma o papierosy tylko popularną w całym Śródziemiu produkt zwany "Ziele Fajkowe" produkowane w Północnej Ćwirdce. W poniższym filmiku pokażę jak wygląda palenie i mniej więcej będzie widać efekt upicia.

 [Tymczasowo filmiku nie będzie]

No to chyba tyle biomów. Gondor, Góry Szare, Rohan, Lothórien, Mordor, Shire... Co ja piszę?! Dopiero zauważyłam, że napisałem, że jest pięć biomówa jest ich sześć...no ludzie potrafię osłabić sama siebie. JAK MOGŁAM ZAPOMNIEĆ O MACHII?!

Teraz dodam ten ubytek.

 

Rohann... Równina pełna koni...No znowu zapomniałam o istotnej rzeczy. Mianowicie można jeźdić konno. Chyba już o tym wspominałam... Konia siodłamy tak jak świnię.

W Królestwie Machii można spodkać takie dziwne piętrowe budynki.

 

Znaleść w nich można piwo, broń, i inne mało ciekawe droby.

Też mamy tam taki budynek.

 

Jest to jakby jakaś jadalnia pełna orków.

 

Gdy wybijemy orków ukazuje nam się piękna strona tego budynku. Poza orkami nie spodkałam innych humanoidów. W modzie zostały dodane też żerandole... to też chyba już mówiłam...

 

Co jeszcze by tu powiedzieć?

Taka ciekawostka. W trybie kreatywnym mamy możliwość zespawnienia tych wszystkich budynków.

 

No to tyle na tego moda. Jekbym czegoś bardzo istotnego nie napisała to można to mi wytknąć w komętarzach ale według mnie jeśli na prezetacji nie ma wszystkiego ciekawiej się to odkrywa.